• خبر از : جعفری-آموزش         بازدید : 12 بار         مرتبط با: دفتر کارآفرینی ،         تاریخ ارسال : چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398         کد خبر : 469

نیازسنجی شغلی لازمه توسعه رشته های آموزش علمی کاربردی در اصفهان است 

 

 

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان، دکتر مهدی قیصری سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه"مهارت، تلاش و تولید" که در مرکز آموزش علمی کاربردی هرند گفت: ثروت آفرینی هدف اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی است.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان گفت: مراکز آموزش علمی کاربردی باید ثروت آفرینی کنند و  اگر راهنماهای خوبی در کنار دانشجویان قرار بگیرند، دانشجویان می توانند دستاوردهای خود را به فروش گذاشته و درآمد داشته باشند.

دکتر مهدی قیصری در این مراسم اظهار کرد: در نظام آموزش عالی کشور دو نظام نظری و مهارتی وجود دارد که نظام نظری در دانشگاه های دولتی آموزش داده می شود و دانشگاه جامع علمی کاربردی متولی نظام مهارتی-کاربردی است.

 وی با بیان اینکه برای ایجاد رشته در دانشگاه ها باید نیازسنجی انجام شود ادامه داد: گاهی یک رشته در دانشگاه، کاربردی و مهارتی است اما نیاز جامعه نیست. اگر نیازسنجی شغلی و محلی نداشته باشیم و رشته هایی را در دانشگاه ایجاد کنیم که نیاز جامعه نباشد، در آینده با دانشجویان مهارتی بیکار مواجه خواهیم شد.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان تصریح کرد: رشته هایی که شناسایی و ارزیابی شده و دانشجویان از آن استقبال می کنند باید با حمایت سرمایه گذاران همراه شده تا رشته و افرادی که در آن رشته تحصیل می کنند تقویت شوند.

دکتر مهدی قیصری افزود: در بعضی از مراکز، برگزاری تک پودمان ها بسیار نیاز است و مرکز آموزش علمی کاربردی هرند با توجه به امکانات و شرایط منطقه باید به سمت ارایه پودمان و تک درس نیز حرکت کند.

وی با اشاره به همکاری آموزش و پرورش با مرکز آموزش علمی کاربردی هرند گفت: آموزش و پرورش با معرفی ظرفیت های دانشگاه جامع علمی کاربردی به دانش آموزان و آگاه کردن آنها با نظام مهارتی نشان داده است که نگاه آینده داری به جامعه دارد.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان اظهار کرد: مراکز آموزش علمی کاربردی باید ثروت آفرینی کنند و اگر مشاورین خوبی در کنار دانشجویان قرار بگیرند، دانشجویان می توانند دستاوردهای خود را به فروش گذاشته و درآمد داشته باشند.

 

 

 

لینک خبر در سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی

بدون برچسب


ارسال یک نظر جدید

نام شما
ایمیل (منتشر نخواهد شد)
آدرس وبسایت
متن نظر
کد امنیتی